Історія

Криворізького цирку

История Запорожского цирка

Будівництво цирку

У 1964 році Криворізький міськвиконком виступив замовником початку будівництва цирку в Кривому Розі. Об'єднання державних цирків узяло позичку з якою і вироблялося фінансування будівництва цирку. Цирк побудований за типовим проектом, розробленим у 1966 році, архітектором Георгієм Васильовичем Напреєнком у співавторстві з Соломією Максимівною Гельфер.

Проєкт цирку реалізували у низці великих міст, зокрема у Харкові, Луганську й Донецьку.

Будівництво цирку стало загальноміською справою, до будівництва було залучено багато місцевих жителів. Будівництво цирку стало грандіозною подією для Кривого Рогу, яка не була обласним центром.

Генеральним підрядником виступив трест «Кривбасрудбуд». На фасаді є пам'ятна дошка споруди цирку: «Цирк споруджений в ювілейному 1970 колективами тресту «Кривбасрудбуд», спеціалізованих організацій за активної участі громадськості міста.

История Запорожского цирка

Відкриття цирку

Криворізький цирк відкрив свої двері 17 липня 1970 року. Першу програму в цирку відкривали народні артисти: Володимир Дуров з атракціоном «Дресовані слони», Валентин Філатов з атракціоном «Ведмежий цирк», Михайло Миколайович Рум'янцев, більш відомий як клоун "Карандаш".

З того часу на арені цирку побували такі знамениті колективи та артисти: Народний артист Степан Ісаакович Ісаакян з оригінальним атракціоном «Змішана група екзотичних тварин», Вальтер і Мариця Запашні, Мстислав і Долорес Запашні, Хаїм Зорі, Людмила Павлович Манжеллі, Тамерлан Нугзар, Геннадій Маковський та Генріх Ротман, а також багато відомих діячів циркового мистецтва. Скільки радості від спілкування з цирковим мистецтвом принесли знамениті усьому світу циркові видовищні програми Цирк на льоду, Цирк на воді, Людина невидимка, Німецький Цирк Буш.

История Запорожского цирка

Цирк сьогодні

З того часу ніколи не припинялося циркове та культурне життя в місті, на Манежі цирку побувало безліч циркового народу зі своїми вихованцями. Роки йдуть, час не зупиняється, на зміну одним артистам приїжджають інші, місця знаменитих артистів займають нові та ще не одна зірка сяятиме на манежі державного цирку.

Цирк багато часу приділяє постановочній роботі. Створено знамениті всьому світу атракціони: «Ведмеді наїзники на конях», під керівництвом народного артиста Бориса Бірюкова. Український колектив "Цирк на льоду" (1995), національний цирковий проект "Козацькі забави" (2017). Криворізький цирк створив понад 60 циркових номерів, зокрема «Серед левів» (керівник Б. Бірюков), «Акробати на жердинах» (керівник Ю. Дробот), клоунське тріо «Серця трьох» (керівник В. Смирнов). На арені цирку виступали Людмила і Володимир Шевченки, Д. та М. Запашні, Є. та І. Кіо, С. Ісаакян, С. Бегбуді, Ю. Куклачов, Ю. Ав’єріно та ін.

З 1968 до 1980 року першим директором цирку був заслужений працівник культури Владислав Сергійович Литвиненко. З 1981 до 2012 року директором був Гайдар Станіслав Григорович. З 2012 до 2017 року Кабаков Сергій Борисович. З 2017 року Хлібосолов Ігор Олексійович. Понад 20 років посаду головного режисера у криворізькому цирку займала заслужена діячка мистецтв та балетмейстерка Зоя Євгенівна Кавац.